Vishay/Dale CMF5521K770BHBF
CMF5521K770BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K770BHBF
Brief Description
RES 21.77K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K770BHBF.pdf
Availability of CMF5521K770BHBF
QUANTITY
CMF5521K770BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K770BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5521K770BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K770BHBF
Related LinksCMF5521, CMF5521K770BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K770BHBF Details Description
Related parts for CMF5521K770BHBF
SSD 152GB SCSI datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.5UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf