Vishay/Dale CMF5521M500FLR6
CMF5521M500FLR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521M500FLR6
Brief Description
RES 21.5M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521M500FLR6.pdf
Availability of CMF5521M500FLR6
QUANTITY
CMF5521M500FLR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521M500FLR6
Internal Part NumberEIS-CMF5521M500FLR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521M500FLR6
Related LinksCMF5521, CMF5521M500FLR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521M500FLR6 Details Description
Related parts for CMF5521M500FLR6
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER SINGLE 1INPUT SOT553 datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V 72W 6A datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO215AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
76 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf