Vishay/Dale CMF5521R000DHEA
CMF5521R000DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521R000DHEA
Brief Description
RES 21 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521R000DHEA.pdf
Availability of CMF5521R000DHEA
QUANTITY
CMF5521R000DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521R000DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5521R000DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521R000DHEA
Related LinksCMF5521, CMF5521R000DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521R000DHEA Details Description
Related parts for CMF5521R000DHEA
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D 3ST 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUS LINE FBC EX PA M12 10M datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf