Vishay/Dale CMF5521R800DHEK
CMF5521R800DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521R800DHEK
Brief Description
RES 21.8 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521R800DHEK.pdf
Availability of CMF5521R800DHEK
QUANTITY
CMF5521R800DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521R800DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5521R800DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521R800DHEK
Related LinksCMF5521, CMF5521R800DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521R800DHEK Details Description
Related parts for CMF5521R800DHEK
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
T-COUPLE J L=65MM 4M TAPERED datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 474MA 540 MOHM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 10' GN datasheet.pdf