Vishay/Dale CMF55221K00BEBF
CMF55221K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55221K00BEBF
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55221K00BEBF.pdf
Availability of CMF55221K00BEBF
QUANTITY
CMF55221K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55221K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF55221K00BEBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55221K00BEBF
Related LinksCMF5522, CMF55221K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55221K00BEBF Details Description
Related parts for CMF55221K00BEBF
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
RES 384.406 OHM 0.3W 0.01% RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAT 6 96 PAIR W/4 PAIR CLIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 8A TO252-2 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT523 datasheet.pdf