Vishay/Dale CMF55221K00BHR6
CMF55221K00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55221K00BHR6
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55221K00BHR6.pdf
Availability of CMF55221K00BHR6
QUANTITY
CMF55221K00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55221K00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55221K00BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55221K00BHR6
Related LinksCMF5522, CMF55221K00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55221K00BHR6 Details Description
Related parts for CMF55221K00BHR6
SW PHOTO LOGIC SLOTTED OPTICAL datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.4V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
ANT&ENCL 900MHZ 8DBI CVR SSMB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 10 INCH datasheet.pdf