Vishay/Dale CMF55221K00FKEA70
CMF55221K00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55221K00FKEA70
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55221K00FKEA70.pdf
Availability of CMF55221K00FKEA70
QUANTITY
CMF55221K00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55221K00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55221K00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55221K00FKEA70
Related LinksCMF55221, CMF55221K00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55221K00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF55221K00FKEA70
CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 30A datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 80VDC datasheet.pdf
TRANS 2NPN 120V 0.1A SMV datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf