Vishay/Dale CMF55221R00FHEK70
CMF55221R00FHEK70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55221R00FHEK70
Brief Description
RES 221 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55221R00FHEK70.pdf
Availability of CMF55221R00FHEK70
QUANTITY
CMF55221R00FHEK70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55221R00FHEK70
Internal Part NumberEIS-CMF55221R00FHEK70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55221R00FHEK70
Related LinksCMF55221, CMF55221R00FHEK70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55221R00FHEK70 Details Description
Related parts for CMF55221R00FHEK70
RES SMD 226K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR HMC6042/HMC1041Z datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ENCODER MECH ILL 12MM GRN/RED datasheet.pdf
IC LIN TRANSCEIVER 8-SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 275VAC datasheet.pdf