Vishay/Dale CMF55226K00BER670
CMF55226K00BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55226K00BER670
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 226K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55226K00BER670.pdf
Availability of CMF55226K00BER670
QUANTITY
CMF55226K00BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55226K00BER670
Internal Part NumberEIS-CMF55226K00BER670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55226K00BER670
Related LinksCMF55226, CMF55226K00BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55226K00BER670 Details Description
Related parts for CMF55226K00BER670
THERMISTOR NTC 6.8K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 917MA 147 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 37C P 120" WHT JACKS datasheet.pdf
HDR 60POS 2 9MM SHORT LATCH datasheet.pdf
CONN M12 4POS datasheet.pdf