Vishay/Dale CMF55226K00FKEK
CMF55226K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55226K00FKEK
Brief Description
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55226K00FKEK.pdf
Availability of CMF55226K00FKEK
QUANTITY
CMF55226K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55226K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF55226K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55226K00FKEK
Related LinksCMF5522, CMF55226K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55226K00FKEK Details Description
Related parts for CMF55226K00FKEK
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 8-SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
TXRX OPT SFP 2 GB/S 1550NM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf