Vishay/Dale CMF5522K000BHEK
CMF5522K000BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522K000BHEK
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522K000BHEK.pdf
Availability of CMF5522K000BHEK
QUANTITY
CMF5522K000BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522K000BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5522K000BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522K000BHEK
Related LinksCMF5522, CMF5522K000BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522K000BHEK Details Description
Related parts for CMF5522K000BHEK
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
POWER STRIP 10" 15A 4OUT 6'CR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MINIFIT VERT HDR ASSY TPA 12POS datasheet.pdf
PAC-M340-RV24-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 35NS SB48 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf