Vishay/Dale CMF5522K100BERE
CMF5522K100BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522K100BERE
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522K100BERE.pdf
Availability of CMF5522K100BERE
QUANTITY
CMF5522K100BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522K100BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5522K100BERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)