Vishay/Dale CMF5522K300BEEB70
CMF5522K300BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522K300BEEB70
Brief Description
RES 22.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522K300BEEB70.pdf
Availability of CMF5522K300BEEB70
QUANTITY
CMF5522K300BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522K300BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5522K300BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522K300BEEB70
Related LinksCMF5522K, CMF5522K300BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522K300BEEB70 Details Description
Related parts for CMF5522K300BEEB70
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 800MHZ 96BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK TBDMHZ datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf