Vishay/Dale CMF5522K600BEEA
CMF5522K600BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522K600BEEA
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522K600BEEA.pdf
Availability of CMF5522K600BEEA
QUANTITY
CMF5522K600BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522K600BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5522K600BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522K600BEEA
Related LinksCMF5522, CMF5522K600BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522K600BEEA Details Description
Related parts for CMF5522K600BEEA
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 20-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf