Vishay/Dale CMF5522K600FHEB
CMF5522K600FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522K600FHEB
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522K600FHEB.pdf
Availability of CMF5522K600FHEB
QUANTITY
CMF5522K600FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522K600FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5522K600FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522K600FHEB
Related LinksCMF5522, CMF5522K600FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522K600FHEB Details Description
Related parts for CMF5522K600FHEB
MOSFET N-CH 100V 9.4A DPAK datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 6SIP datasheet.pdf
EMITTER IR 1300NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 40POS datasheet.pdf