Vishay/Dale CMF5522M000FLEK
CMF5522M000FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522M000FLEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522M000FLEK.pdf
Availability of CMF5522M000FLEK
QUANTITY
CMF5522M000FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522M000FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF5522M000FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522M000FLEK
Related LinksCMF5522, CMF5522M000FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522M000FLEK Details Description
Related parts for CMF5522M000FLEK
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 1.00 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf