Vishay/Dale CMF5522M000GKEB
CMF5522M000GKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522M000GKEB
Brief Description
RES 22M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522M000GKEB.pdf
Availability of CMF5522M000GKEB
QUANTITY
CMF5522M000GKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522M000GKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5522M000GKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522M000GKEB
Related LinksCMF5522, CMF5522M000GKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522M000GKEB Details Description
Related parts for CMF5522M000GKEB
IC DGTL POT 50K UP/DN TSOT23-8 datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.8A 54 MOHM TH datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
Crystal 22.1184MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf