Vishay/Dale CMF5522R000JKR639
CMF5522R000JKR639 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522R000JKR639
Brief Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522R000JKR639.pdf
Availability of CMF5522R000JKR639
QUANTITY
CMF5522R000JKR639 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522R000JKR639
Internal Part NumberEIS-CMF5522R000JKR639
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)