Vishay/Dale CMF5522R600DEBF
CMF5522R600DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5522R600DEBF
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5522R600DEBF.pdf
Availability of CMF5522R600DEBF
QUANTITY
CMF5522R600DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5522R600DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5522R600DEBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5522R600DEBF
Related LinksCMF5522, CMF5522R600DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5522R600DEBF Details Description
Related parts for CMF5522R600DEBF
IC MOSFET RF N-CHAN PLD-1.5 datasheet.pdf
10P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
RES 750 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
SCREWLOCK FEMALE 4-40 datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
BLADE TIP 10.41MM (0.41) datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M RED 5' datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf