Vishay/Dale CMF55237K00BHRE
CMF55237K00BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55237K00BHRE
Brief Description
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55237K00BHRE.pdf
Availability of CMF55237K00BHRE
QUANTITY
CMF55237K00BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55237K00BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55237K00BHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55237K00BHRE
Related LinksCMF5523, CMF55237K00BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55237K00BHRE Details Description
Related parts for CMF55237K00BHRE
SYST MARK 5.08MM 1-8 1=20 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.930V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 2A 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC PWR SOURCE MOD DISTR 12QFN datasheet.pdf
TWZR PAIR KNIFE TINNED 2.03MM datasheet.pdf