Vishay/Dale CMF55237K00FEEK
CMF55237K00FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55237K00FEEK
Brief Description
RES 237K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55237K00FEEK.pdf
Availability of CMF55237K00FEEK
QUANTITY
CMF55237K00FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55237K00FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55237K00FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55237K00FEEK
Related LinksCMF5523, CMF55237K00FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55237K00FEEK Details Description
Related parts for CMF55237K00FEEK
CONN PLUG 15 POS MINI RECT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3POS STR 1B/1B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4A 8SOIC datasheet.pdf
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 374 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
LINE FILTER 0.5A 1.6OHM 5.0MH TH datasheet.pdf
TRIAC 800V 30A TO220AB datasheet.pdf