Vishay/Dale CMF5523K700FHRE
CMF5523K700FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5523K700FHRE
Brief Description
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5523K700FHRE.pdf
Availability of CMF5523K700FHRE
QUANTITY
CMF5523K700FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5523K700FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5523K700FHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5523K700FHRE
Related LinksCMF5523, CMF5523K700FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5523K700FHRE Details Description
Related parts for CMF5523K700FHRE
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 5-10V 1.5A datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 125VAC WT FLAT BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.9A 110 MOHM TH datasheet.pdf
KEY SW 1NO/1NC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf