Vishay/Dale CMF5523K700FKEA70
CMF5523K700FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5523K700FKEA70
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5523K700FKEA70.pdf
Availability of CMF5523K700FKEA70
QUANTITY
CMF5523K700FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5523K700FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5523K700FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5523K700FKEA70
Related LinksCMF5523K, CMF5523K700FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5523K700FKEA70 Details Description
Related parts for CMF5523K700FKEA70
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 25 OHM 27LBGA datasheet.pdf