Vishay/Dale CMF5523R700FKEA
CMF5523R700FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5523R700FKEA
Brief Description
RES 23.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5523R700FKEA.pdf
Availability of CMF5523R700FKEA
QUANTITY
CMF5523R700FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5523R700FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5523R700FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5523R700FKEA
Related LinksCMF5523, CMF5523R700FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5523R700FKEA Details Description
Related parts for CMF5523R700FKEA
SIDACTOR BI 58V 150A TO-92 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24SOIC datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-12V 125W datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 13MHZ 8SO datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 27PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 255K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf