Vishay/Dale CMF5524K900FEEA
CMF5524K900FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5524K900FEEA
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5524K900FEEA.pdf
Availability of CMF5524K900FEEA
QUANTITY
CMF5524K900FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5524K900FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5524K900FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5524K900FEEA
Related LinksCMF5524, CMF5524K900FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5524K900FEEA Details Description
Related parts for CMF5524K900FEEA
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG DC-DC/LINEAR DUAL 24-LLP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RETAINER BLOCK 6071220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf