Vishay/Dale CMF5524K900FHRE
CMF5524K900FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5524K900FHRE
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5524K900FHRE.pdf
Availability of CMF5524K900FHRE
QUANTITY
CMF5524K900FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5524K900FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5524K900FHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5524K900FHRE
Related LinksCMF5524, CMF5524K900FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5524K900FHRE Details Description
Related parts for CMF5524K900FHRE
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 7POS VERT PCB TIN datasheet.pdf