Vishay/Dale CMF5525K200BHRE
CMF5525K200BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5525K200BHRE
Brief Description
RES 25.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5525K200BHRE.pdf
Availability of CMF5525K200BHRE
QUANTITY
CMF5525K200BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5525K200BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5525K200BHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5525K200BHRE
Related LinksCMF5525, CMF5525K200BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5525K200BHRE Details Description
Related parts for CMF5525K200BHRE
FIXED IND 100UH 800MA 350 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
L37-5 SHEET 640X320X0.3MM datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D4NL-1FFA-B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf