Vishay/Dale CMF5525R200DHEK
CMF5525R200DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5525R200DHEK
Brief Description
RES 25.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5525R200DHEK.pdf
Availability of CMF5525R200DHEK
QUANTITY
CMF5525R200DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5525R200DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5525R200DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5525R200DHEK
Related LinksCMF5525, CMF5525R200DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5525R200DHEK Details Description
Related parts for CMF5525R200DHEK
IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
IC SILICON SERIAL NUMBER TO-92 datasheet.pdf
IC EQUALIZER QUAD 3.2GBPS 48LLP datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC RED 2/PACK datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 20W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf