Vishay/Dale CMF5526K100FHEA
CMF5526K100FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5526K100FHEA
Brief Description
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5526K100FHEA.pdf
Availability of CMF5526K100FHEA
QUANTITY
CMF5526K100FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5526K100FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5526K100FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5526K100FHEA
Related LinksCMF5526, CMF5526K100FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5526K100FHEA Details Description
Related parts for CMF5526K100FHEA
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 120A PLUS247 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 62 OHM 10SIP datasheet.pdf
IOSHIELD FOR ARDUINO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf