Vishay/Dale CMF55271K00BEEB
CMF55271K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55271K00BEEB
Brief Description
RES 271K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55271K00BEEB.pdf
Availability of CMF55271K00BEEB
QUANTITY
CMF55271K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55271K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55271K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)271k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55271K00BEEB
Related LinksCMF5527, CMF55271K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55271K00BEEB Details Description
Related parts for CMF55271K00BEEB
JUMPER-H9992TR/A3047R/X 8" datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL 4W 5V PROG datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1/2" datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf