Vishay/Dale CMF55274K00CEEB
CMF55274K00CEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55274K00CEEB
Brief Description
RES 274K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF55274K00CEEB.pdf
Availability of CMF55274K00CEEB
QUANTITY
CMF55274K00CEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55274K00CEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55274K00CEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55274K00CEEB
Related LinksCMF5527, CMF55274K00CEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55274K00CEEB Details Description
Related parts for CMF55274K00CEEB
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
TOOL HAND DBL ACTION TERMI-FOIL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 10W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf