Vishay/Dale CMF5527R000JKEK
CMF5527R000JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R000JKEK
Brief Description
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R000JKEK.pdf
Availability of CMF5527R000JKEK
QUANTITY
CMF5527R000JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R000JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5527R000JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R000JKEK
Related LinksCMF5527, CMF5527R000JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R000JKEK Details Description
Related parts for CMF5527R000JKEK
TRANS PNP 260V 15A TO264 datasheet.pdf
CONN IDC 6POS .100 TIN 24AWG datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
INLINE ASSY 4POS PLUG MINI DIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY 3POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf