Vishay/Dale CMF5527R100DHBF
CMF5527R100DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R100DHBF
Brief Description
RES 27.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R100DHBF.pdf
Availability of CMF5527R100DHBF
QUANTITY
CMF5527R100DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R100DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5527R100DHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R100DHBF
Related LinksCMF5527, CMF5527R100DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R100DHBF Details Description
Related parts for CMF5527R100DHBF
VARISTOR 31.05V 120A 1206 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 2MM 3.9" datasheet.pdf