Vishay/Dale CMF5527R400BEEA
CMF5527R400BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R400BEEA
Brief Description
RES 27.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R400BEEA.pdf
Availability of CMF5527R400BEEA
QUANTITY
CMF5527R400BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R400BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5527R400BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R400BEEA
Related LinksCMF5527, CMF5527R400BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R400BEEA Details Description
Related parts for CMF5527R400BEEA
FUSE GLASS 5A 125VAC 2AG datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO RLLR LVR datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC SMCJ datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf