Vishay/Dale CMF5527R400FHEA
CMF5527R400FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R400FHEA
Brief Description
RES 27.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R400FHEA.pdf
Availability of CMF5527R400FHEA
QUANTITY
CMF5527R400FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R400FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5527R400FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R400FHEA
Related LinksCMF5527, CMF5527R400FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R400FHEA Details Description
Related parts for CMF5527R400FHEA
FIXED IND 100NH 500MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR I2C 32K EEPR 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
CBL ASSEM W.FL2 WHITE 150MM datasheet.pdf