Vishay/Dale CMF55280R00BEBF
CMF55280R00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55280R00BEBF
Brief Description
RES 280 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55280R00BEBF.pdf
Availability of CMF55280R00BEBF
QUANTITY
CMF55280R00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55280R00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF55280R00BEBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55280R00BEBF
Related LinksCMF5528, CMF55280R00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55280R00BEBF Details Description
Related parts for CMF55280R00BEBF
RES SMD 360K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COVER CIRCULAR 2.38" ID 250PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
1/2" X 4" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf