Vishay/Dale CMF5528K000BEEB
CMF5528K000BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K000BEEB
Brief Description
RES 28K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K000BEEB.pdf
Availability of CMF5528K000BEEB
QUANTITY
CMF5528K000BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K000BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5528K000BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K000BEEB
Related LinksCMF5528, CMF5528K000BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K000BEEB Details Description
Related parts for CMF5528K000BEEB
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 3V 20% 0603 datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN TO-18 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33K OHM 1% 10W datasheet.pdf