Vishay/Dale CMF5528K000DHEB
CMF5528K000DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K000DHEB
Brief Description
RES 28K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K000DHEB.pdf
Availability of CMF5528K000DHEB
QUANTITY
CMF5528K000DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K000DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5528K000DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K000DHEB
Related LinksCMF5528, CMF5528K000DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K000DHEB Details Description
Related parts for CMF5528K000DHEB
RES 5.0K OHM 20W 10% WW RAD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 4A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 34-48V datasheet.pdf
IC COMPARATOR LP 14-TSSOP datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM DRK BEIGE datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR DIE datasheet.pdf
MICRO 21C S 6" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf