Vishay/Dale CMF5528K000DHEK
CMF5528K000DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K000DHEK
Brief Description
RES 28K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K000DHEK.pdf
Availability of CMF5528K000DHEK
QUANTITY
CMF5528K000DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K000DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5528K000DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K000DHEK
Related LinksCMF5528, CMF5528K000DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K000DHEK Details Description
Related parts for CMF5528K000DHEK
RES SMD 64.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 12QFN datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 14 BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 152POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf