Vishay/Dale CMF5528K000FEEK
CMF5528K000FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K000FEEK
Brief Description
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K000FEEK.pdf
Availability of CMF5528K000FEEK
QUANTITY
CMF5528K000FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K000FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5528K000FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K000FEEK
Related LinksCMF5528, CMF5528K000FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K000FEEK Details Description
Related parts for CMF5528K000FEEK
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf