Vishay/Dale CMF5528K700BER670
CMF5528K700BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K700BER670
Brief Description
RES 28.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K700BER670.pdf
Availability of CMF5528K700BER670
QUANTITY
CMF5528K700BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K700BER670
Internal Part NumberEIS-CMF5528K700BER670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K700BER670
Related LinksCMF5528K, CMF5528K700BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K700BER670 Details Description
Related parts for CMF5528K700BER670
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 2% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH BIP SOT23W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA CST2 datasheet.pdf