Vishay/Dale CMF5528R000DHBF
CMF5528R000DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528R000DHBF
Brief Description
RES 28 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528R000DHBF.pdf
Availability of CMF5528R000DHBF
QUANTITY
CMF5528R000DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528R000DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5528R000DHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528R000DHBF
Related LinksCMF5528, CMF5528R000DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528R000DHBF Details Description
Related parts for CMF5528R000DHBF
MOSFET N-CH 550V 8A TO-220 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 84MA 11.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TFLEX 3200 9X9" 1.2W/MK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 17A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET RRO 8SOIC datasheet.pdf
M805 5C 5#16 PIN RECP OM datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
4700UF 25V 16X35MM 105C 10000H datasheet.pdf