Vishay/Dale CMF552K1500FKEB
CMF552K1500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K1500FKEB
Brief Description
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K1500FKEB.pdf
Availability of CMF552K1500FKEB
QUANTITY
CMF552K1500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K1500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF552K1500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K1500FKEB
Related LinksCMF552K, CMF552K1500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K1500FKEB Details Description
Related parts for CMF552K1500FKEB
CONN ACC MARKER STRIP UNPRINTED datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN SM AD WH10' datasheet.pdf
IC DAC DUAL 14BIT SPI 14TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 250A DO205 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.2M OHM 6SIP datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 2W datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO-214AB datasheet.pdf
TJ F/B 16D02X datasheet.pdf
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Pin-Selectable Temperature Switches in SOT-23 IC datasheet.pdf