Vishay/Dale CMF552K1800BEEA
CMF552K1800BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K1800BEEA
Brief Description
RES 2.18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K1800BEEA.pdf
Availability of CMF552K1800BEEA
QUANTITY
CMF552K1800BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K1800BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K1800BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K1800BEEA
Related LinksCMF552K, CMF552K1800BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K1800BEEA Details Description
Related parts for CMF552K1800BEEA
IDC CABLE - APK30B/AE30M/X datasheet.pdf
BOARD EVAL STM STR71X SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CARD GUIDE COND INSERT 8.5" NAT datasheet.pdf