Vishay/Dale CMF552K2000CHBF
CMF552K2000CHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2000CHBF
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2000CHBF.pdf
Availability of CMF552K2000CHBF
QUANTITY
CMF552K2000CHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2000CHBF
Internal Part NumberEIS-CMF552K2000CHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2000CHBF
Related LinksCMF552K, CMF552K2000CHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2000CHBF Details Description
Related parts for CMF552K2000CHBF
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .110 3POS NATRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIGITAL FLOW SENSOR 500L/MIN NPN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
T CLAMP-T3 SERIES .375'' datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
BASIC MODEL PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf