Vishay/Dale CMF552K2000GKBF
CMF552K2000GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2000GKBF
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2000GKBF.pdf
Availability of CMF552K2000GKBF
QUANTITY
CMF552K2000GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2000GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF552K2000GKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2000GKBF
Related LinksCMF552K, CMF552K2000GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2000GKBF Details Description
Related parts for CMF552K2000GKBF
REGULATOR 6.00V HORIZONTAL datasheet.pdf