Vishay/Dale CMF552K2000JKEB
CMF552K2000JKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2000JKEB
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2000JKEB.pdf
Availability of CMF552K2000JKEB
QUANTITY
CMF552K2000JKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2000JKEB
Internal Part NumberEIS-CMF552K2000JKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2000JKEB
Related LinksCMF552K, CMF552K2000JKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2000JKEB Details Description
Related parts for CMF552K2000JKEB
RES SMD 196 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 50V 10A MP8 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 175 OHM 0.1% 2W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
470UF 50V 16X20MM 125C 3000H datasheet.pdf