Vishay/Dale CMF552K2600FKRE70
CMF552K2600FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2600FKRE70
Brief Description
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2600FKRE70.pdf
Availability of CMF552K2600FKRE70
QUANTITY
CMF552K2600FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2600FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF552K2600FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2600FKRE70
Related LinksCMF552K2, CMF552K2600FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2600FKRE70 Details Description
Related parts for CMF552K2600FKRE70
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV TO220 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 24VDC 127X38MM IP68 datasheet.pdf