Vishay/Dale CMF552K7400DHEA
CMF552K7400DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K7400DHEA
Brief Description
RES 2.74K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K7400DHEA.pdf
Availability of CMF552K7400DHEA
QUANTITY
CMF552K7400DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K7400DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K7400DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.74k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K7400DHEA
Related LinksCMF552K, CMF552K7400DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K7400DHEA Details Description
Related parts for CMF552K7400DHEA
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 15POS .156 GRN datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 400V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1410 datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1" CLEAR datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER FOR SF2B datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf