Vishay/Dale CMF552K9400BEEB
CMF552K9400BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K9400BEEB
Brief Description
RES 2.94K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K9400BEEB.pdf
Availability of CMF552K9400BEEB
QUANTITY
CMF552K9400BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K9400BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF552K9400BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K9400BEEB
Related LinksCMF552K, CMF552K9400BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K9400BEEB Details Description
Related parts for CMF552K9400BEEB
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8LAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK GENERATION CHIP 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/09/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
3 POS KEY AUTO R/C BRUSHED datasheet.pdf